KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15978474
*
nr 1597 8474
Knut Stangenberg
(1871-1955), Sverige
Jägare & räv. Signerad, daterad 1941. Akvarell, bildmått: 28x23 cm, yttermått inklusive ram: 40x34 cm
Knut Stangenberg, signaturen Stang, svensk bildkonstnär född 1871, död 1955.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 12 februari 2024
kl 18:32:14
- Konstnär/Designer
Knut Stangenberg
Knut Stangenberg, signaturen Stang, svensk bildkonstnär född 1871, död 1955.
Läs mer om Knut Stangenberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller jägare & räv knut stangenberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:56
-
8106 Akvarell
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:45
-
8103 Akvarell
Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:06
-
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:45
-
8141 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad Struwe, blomma. A..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:05
-
7081 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1906, St..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:00
*
Knut Stangenberg
Knut Stangenberg, signaturen Stang, svensk bildkonstnär född 1871, död 1955.
Läs mer om Knut Stangenberg
nr 1597 8474
Knut Stangenberg
(1871-1955), Sverige
Jägare & räv. Signerad, daterad 1941. Akvarell, bildmått: 28x23 cm, yttermått inklusive ram: 40x34 cm
Knut Stangenberg, signaturen Stang, svensk bildkonstnär född 1871, död 1955.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 12 februari 2024 |
- Konstnär/Designer
Knut Stangenberg
Knut Stangenberg, signaturen Stang, svensk bildkonstnär född 1871, död 1955.Läs mer om Knut Stangenberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller jägare & räv knut stangenberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:56 -
8106 Akvarell
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:45 -
8103 Akvarell
Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:06
-
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:45 -
8141 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad Struwe, blomma. A..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:05 -
7081 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1906, St..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:00